SiteLock

UREGULOWANIE SUPLEMENTÓW DIETY CZYLI PROJEKT „USTAWY O BEZPIECZEŃSTWIE ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIA” – PODDANY KONSULTACJOM PUBLICZNYM.

W dniu 02.01.2023 na stronie RCL ukazał się projekt ustawy o zmianie „Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia” oraz informacja o skierowaniu tego projektu do konsultacji publicznych.

Jako Stowarzyszenie postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej nowelizacji przepisów. W naszej ocenie projekt ten wymaga jeszcze poprawek i doprecyzowania niektórych kwestii. W związku z tym w dniu 26.01.2023 skierowaliśmy do Głównego Inspektora Sanitarnego nasze uwagi do tego projektu. Czytaj tu.

Zmiany w „Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia” dotyczą w głównej mierze prezentacji i reklamy m.in. suplementów diety, których sprzedaż w ostatnich latach notuje rekordowe wzrosty. Zmiany te są niezwykle potrzebne, gdyż obecnie obowiązujące przepisy dotyczące reklamy, uchwalone wiele lat temu, nie nadążają za rzeczywistością, przez co nie spełniają swojej funkcji.

Dodatkowo zauważyliśmy prawdopodobne pominięcie Prezesa Urzędu Rejestracji w toku uzgodnień i konsultacji, wobec czego nasze propozycje złożyliśmy również do wiadomości Gabinetu Prezesa URPL – mail do GP URPL

O tym czy nasze poprawki zostały przyjęte, będziemy informować na naszej stronie i profilu na linkedin

POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY